שאלות ותשובות נפוצות

על איזה מצע גדלים הנבטים?
הנבטים גדלים על מצע שכמעט כולו קוקוס גרוס ומעט קומפוסט אורגני. הקוקוס יוצר מצע אוורירי למדי וסופח מצוין נוזלים, אידיאלי לגידול נבטים

האם הנבטים גדלים שוב אחרי הקציר הראשון? ואם כן, האם אתם קוצרים שוב?
הנבטים אכן יגדלו לאחר הקציר הראשון אך בצורה לא מסודרת ולא אחידה כמו בגידול המקורי. אנחנו לא עושים שימוש חוזר בנבטים שנקצרו מכיוון שהערך התזונתי של הנבטים יורד בצורה ניכרת לעומת הגידול הראשוני. המצע ביחד עם הגבעולים שנקצרו ממשיכים לקומפוסט

האם הנבטים אורגניים?
כן. הזרעים עצמם הם זרעים אורגניים ולא מחוטאים. במהלך כל תהליך הגידול עצמו של הנבטים לא נעשה שימוש בחומרים כלשהם, לא כימיים ולא אחרים.

מצע הגידול הוא כמובן אורגני וללא דשנים או חומרים אחרים. הגידול כולו אורגני ונקי מכל חומר שהוא.

לקריאה על שיטת הגידול, לחצו כאן

איפה אפשר למצוא את הנבטים שלכם?
במהלך השבוע אנחנו משווקים את הנבטים למגוון מקומות בארץ

בימי שישי אנחנו קוצרים את הנבטים בשוק האיכרים שבנמל ת"א

ובכל שבוע ניתן להיעזר בשירות  נבטים עד הבית, והם יגיעו עד אליכם למטבח.

איך מומלץ לאחסן את הנבטים?
פשוט להשאיר בקופסא סגורה במקרר. להימנע מלהכניס לחות לקופסא, דבר שעלול לגרום לריקבון. להימנע מלהכניס למקפיא, הנבטים לא יחזיקו מעמד שם.
לזכור שהנבטים זה גידול מאוד עדין, ויש להימנע מקיווצ'וצ'ים מיותרים. מספיק שנבט אחד מתחיל להירקב ומהר מאוד כל הקופסא מצטרפת.

חיי מדף?
צריך לזכור שכל נבט זה סיפור אחר. באופן כללי ככל שהנבט בשרני ושמנמן יותר כך חיי המדף שלו יגדלו. נבטי חמנייה לצורך העניין יכולים להחזיק זמן רב במקרר, בין שבוע לשבועיים. נבטי רוקט וראשד לדוגמא הם נבטים עדינים יותר ויחזיקו מעמד פחות. בהכללה גורפת כל הנבטים אמורים לשמור על חיוניותם וטריותם בין 5-7 ימים מיום הקציר.

זה בכלל בריא?
כן!!! מאוד בריא. לא סתם הנבטים נחשבים לסופר פוד(מזון על) ומפוצצים בערכים תזונתיים. לקריאה על סוגי הנבטים עצמם והערכים של כל סוג, לחצו כאן

מה עושים עם זה?
אוכלים! זה טעים. על טעם וריח באמת שאין מה להתווכח. וקיימת כל הסקאלה, החל מאלה שמנשנשים נבטים ככה סתם ולא יכולים להפסיק ועד אלה שאוכלים בעיקר כדי לקבל את הסגולות הרפואיות. הטעמים שונים ומגוונים, חריפים, מרים ואפילו מתוקים. אפשר לשים בסלט, בשייק, לקשט מנות או סתם לנשנש. מוזמנים לקבל השראה בדף המתכונים

אפשר להוסיף לתבשילים?
בגדול לא מומלץ להעביר את הנבטים תהליך של בישול כלשהו. את מיטב הערכים התזונתיים אנחנו מקבלים כשצורכים אותם חיים. בסלט, כריך, שייק או סתם ככה. הנבטים מאוד עדינים, וברגע שאנחנו מבשלים אותם אנחנו בעצם מפסידים כמעט את כל הערכים התזונתיים.

מה שכן, אפשר בהחלט להוסיף אותם למנות לאחר סיום הבישול. אפשר גם לקחת בקערה קטנה ליד התבשיל ולצרוך אותם במקביל וככה ליהנות גם משדרוג בטעם.

אפשר לגדל בבית?
בהחלט. יש הרבה דרכים לגדל נבטים בבית. אנחנו מעבירים סדנאות ובהן מלמדים איך לגדל נבטים לפי השיטה בה אנחנו מגדלים אותם. בסדנאות תהיה גם אפשרות להצטייד בציוד ההנבטה: מגש גידול, מצע קוקוס לגידול וזרעים. סדנאות לגידול נבטים

כמה זמן לוקח לגדל נבטים?
משתנה לפי- טמפרטורה, קרינה, עונות השנה וכמובן סוג הנבטים. בגדול אפשר להגיד שבקיץ הגידול מתקצר ויכול להגיע עד כדי 5-6 ימים תלוי בסוג. ובחורף כשהימים קצרים וקרים הגידול יכול לקחת בין 10-14 ימים.

איזה סוגי נבטים אתם מגדלים?
סוגי הנבטים העיקריים שאנחנו מגדלים הם: נבטי חמנייה, נבטי ברוקולי, נבטי קייל, נבטי חרדל, נבטי צנונית, נבטי צנון יפני, נבטי ראשד, נבטי רוקט, נבטי אלפלפא ונבטי חילבה. אנחנו גם מגדלים עשב חיטה, ונבטוטים של עדשים וחומוס בולגרי. מעבר לכך כל הזמן יש חידושים ונבטים חדשים שנכנסים לרשימה, מומלץ להתעדכן בעמוד נבחרת הנבטים.


שם מלא:

טלפון:

אימייל:

פנייה בנושא...