נבטי קייל

טעם
מאוד טעים. מזכיר קצת את הכרוב, קצת את הברוקולי, יש אנשים שמדווחים על איזה טוויסט חרפרף. בכל מקרה מאוד אהוב, גם בזכות הטעם ובעיקר בזכות הערך התזונתי. נחטף בדוכן שלנו במהירות שיא. 
אז למה נבטי הקייל זה דבר כל כך נפלא?
ניקח כמה צעדים אחורה, הקייל הבוגר התגלה ונעשה פופולארי בשנים האחרונות בשל סגולתיו הבריאותיות. לאלו מכם שעוד לא נתקלו בו, מדובר בצמח ממשפחת המצליבים, מכונה בעברית "כרוב על" או "כרוב עלים".
יש הרבה מאוד זנים לקייל, חלקם דומים יותר לכרוב, חלקם יותר לחסה, וחלקם פשוט נראים כמו קייל. העניין עם הקייל הוא שלא מעט אנשים מתקשים לשלב אותו בתפריט היומי שלהם מעצם היותו מר ולא תמיד טעים. אפשר לשלב אותו בשייקים, או לאדות אותו, או להכין ממנו צ'יפס קייל. בכל זאת, לא מעט אנשים מתקשים עם טעמו של הקייל הבוגר.
ופה נכנסים נבטי הקייל הנפלאים. טעמם עדין בהרבה  מהקייל הבוגר, הם נכנסים לכל סלט או כריך ומוסיפים טעם מעולה, גווני אדום יפים וכמובן ערכים תזונתיים גבוהים אף יותר מהקייל הבוגר.
התגובות של הלקוחות לנבטי הקייל מדהימות ואנחנו מוצאים שהרבה אנשים שהתקשו לצרוך את הצמח קייל הבוגר מצאו את נבטי הקייל כתחליף מעולה שנותן מענה גם לערכים התזונתיים וגם לתוספת בטעם.
שימושים: מעולה בשייקים. בא טוב גם כתוספת בסלט או בסנדוויץ'. יש שמשתמשים בו לקשט מנות בשל הצבע האדום והיפה של הגבעולים.
לכל המתכונים

ערכים תזונתיים
+ הקייל מצטיין בניקוי רעלים מהגוף
+ כוס אחת של קייל קצוץ מכילה 9 אחוז מצריכת הסידן המומלצת, 206 אחוז של ויטמין A  ו- 134 ויטמין C, ו684 אחוז (!)  ויטמין K מהצריכה היומית המומלצת.
+ מקור מעולה לברזל ומינרלים שונים
+ הקייל מלא בסיבים תזונתיים ונוגדי חמצון
+ מחקרים היום מראים שהקייל יעילים למניעת 5 סוגי סרטן שונים- סרטן שלפוחית השטן, סרטן השד, המעי, סרטן השחלות וסרטן הפרוסטטה.
 


שם מלא:

טלפון:

אימייל:

פנייה בנושא...